WWW.PROTu-154.org
Список форумов Project Tupolev Team Вход Регистрация FAQ Пользователи Поиск

Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven) » KLN90B GPS hibaelharitas
KLN90B GPS hibaelharitas
СообщениеДобавлено: Сб Янв 21, 2006 21:06 Ответить с цитатой
Sheremepetyko
Курсант

Sziasztok!

Pár hónap IGfly 154M-es élvezkedés után rászántam magam, hogy párhuzamosan a B2est is használjam, főleg mert hosszabb utakon csábító az autoflight opció, pláne ha még egy-egy érkezéskor a forgalom sem kicsi.

A problémám ezzel annyi, hogy képtelen vagyok elfogadtatni a géppel, hogy kövesse az útvonalat. Arra is gondoltam, valamit rosszul állíottam be a tupcsin, de nem. Más gépbe is beletettem és ott se működik.

Amit csináltam:

-Letöltöttem az alap filet és a 2 legújabb update filet.
-Elvégeztem a panel config módosításokat
-Az angol fórum alapján a configban elvégeztem a "gauge14=STT_Tu154_V3_24!AZS_NAV_I21_GPS, 120,200" bejegyzést

A fórumban leírtak és Atika interviewolása után is meggyőződtem róla, hogy helyesen próbálom használnia repülőgéppel a GPS-t, mindhiába... Ahogy az elején is írtam, más gépben sem működik.

Ezen a ponton feladom a nyomozást, hátha Ti okosabbak vagytok és tudtok nekem segíteni! Грусть

Köszi&Üdv,
Havasi P
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора MSN Messenger

СообщениеДобавлено: Вс Янв 22, 2006 09:44 Ответить с цитатой
Daniel Nagy
КВС

Szia!

Az alap Tu-154-panelt használod?
egyébként felszállás előtt az NVU-n a 3ПУ 1-et be kell állítani az első waypoint irányára, felszállás után kézileg kell befordítani a gépet az irányra, és csak azután kapcsold be az NVU-hold módot. Ha nem az eredeti panelt használod, hanem pl a NoNames-ét, akkor ott más gaughe kell, mert azok nem használják az eredetiket.

Üdv,
Danika
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail MSN Messenger

СообщениеДобавлено: Вс Янв 22, 2006 09:44 Ответить с цитатой
Daniel Nagy
КВС

Szia!

Az alap Tu-154-panelt használod?
egyébként felszállás előtt az NVU-n a 3ПУ 1-et be kell állítani az első waypoint irányára, felszállás után kézileg kell befordítani a gépet az irányra, és csak azután kapcsold be az NVU-hold módot. Ha nem az eredeti panelt használod, hanem pl a NoNames-ét, akkor ott más gaughe kell, mert azok nem használják az eredetiket.

Üdv,
Danika
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail MSN Messenger

СообщениеДобавлено: Вс Янв 22, 2006 11:04 Ответить с цитатой
Atika
Правак

Hello!

Szerintem 1 laposfejű csavarhúzóval kellene, leszedni a GPS panelt tartó 8 csavart. és megkeresni a zsírzási pontokat... Azt a KZS-3 tip. gépzsírt használd amit Kolja küldött Rosztovból... Дразнящий Дразнящий Радостный

Üdv: Atika
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

СообщениеДобавлено: Пн Янв 23, 2006 11:19 Ответить с цитатой
Atika
Правак

A screenshot alapján...

Az NVU mindhárom irányú üzemmódját kapcsold fel... Hátha... (mind a három kapcsoló 1más mellett...)

СообщениеДобавлено: Пн Янв 23, 2006 13:06 Ответить с цитатой
Sheremepetyko
Курсант

Úgy se akar menni. Грусть

Atika писал(а):
A screenshot alapján...

Az NVU mindhárom irányú üzemmódját kapcsold fel... Hátha... (mind a három kapcsoló 1más mellett...)

Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора MSN Messenger

СообщениеДобавлено: Пн Янв 23, 2006 22:13 Ответить с цитатой
hahlz
Правак

egy fontos dolog, fent az fs menüben van egy ptteam (ha jól emléxem) menü.

ott van 3 lehetőség
FS menü felül

KLN90B Hide/slow

Simply hide or show the KLN 90B

KLN90B AFP->FPL0

Load an active FS flight plan into the GPS

KLN90B AP Toggle -> ezt mindenképp aktiválni kell!!!

Toggles the HDG channel of the default FS Autopilot on/off -> ezt minden gép betöltése után ki kell választani, hogy az autopilot kövesse a headinget

aztán felszállsz és mehet az AP és a NAV gomb.

Üdv.:
Laci
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора

СообщениеДобавлено: Пн Янв 23, 2006 23:50 Ответить с цитатой
Sheremepetyko
Курсант

Sziasztok!

Köszi a segítséget, Atika műszerei és cfg-je megoldotta a problémát. Mostmár tökéletesen működik. Улыбка Megyek is Novoszibirszkbe nemsokára, hozzak Nektek valamit? Хитрый Умник

Üdv,
Peti

СообщениеДобавлено: Вт Янв 24, 2006 10:05 Ответить с цитатой
Atika
Правак

1 kis meleget Peti pls... Удивление

reggel 2A előtéren -17,5 fok...

áááááááááááááááááááááááááá

СообщениеДобавлено: Вт Май 09, 2006 22:56 Ответить с цитатой
domada
Курсант

Hali!

Ez nem éppen a hibaelhárításról szól, de nem tudja valaki hogy lehet e frissíteni a KLN adatbázisát hogy tudjam repülni a ferihegyi SID-kat?

Köszi
Üdvözlettel
Domokos Ádám

СообщениеДобавлено: Сб Авг 12, 2006 21:10 Ответить с цитатой
Sheremepetyko
Курсант

Sziasztok!

Egy újrainstall során bekövetkezett-számomra ezidáig ismeretlen okokból eredő- hibára hívnám fel a figyelmeteket. Érdeklődnék, hogy esetleg veletek is előfordult-e már hasonló?

Arról van szó, hogy a GPS-t betöltéskor csak bekapcsolni lehet és semmilyen más gomb nem működik rajta, nem lehet továbblépni a kezdő oldalról. Várom az észrevételeket!

Köszi,
Peti

KLN90B GPS hibaelharitas
 Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven)