WWW.PROTu-154.org
Project Tupolev Team Forum Index Log in Register FAQ Memberlist Search

Project Tupolev Team Forum Index » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven) » Torzs-Topi-k Goto page 1, 2  Next
Post new topic  Reply to topic View previous topic :: View next topic 
Torzs-Topi-k
PostPosted: Tue Aug 09, 2005 23:36 Reply with quote
domada
Курсант

Hali!

Szerintem nagyon ellaposodott ez a fórum csak igazából olyan kérdésem van hogy mindenki ért minden és mindent tud? Vagy senki nem szeretné megosztani a sikereit? Mert szerintem nem túl egyszerű és nekem legalább is nagy élmény, izgalom egy leszállás aztán meg sikerélmény ha minden jól ment ha nem sikerül akkor pedig megpróbálom mégegyszer hogy mit rontottam el, ha így sem megy megkérdezek valakit. Na mindegy csak érdekelne hogy miért nem írtok ide.

Üdv
Domokos Ádám

PostPosted: Tue Aug 09, 2005 23:58 Reply with quote
matwey
Курсант

Há' írok én neked olyat, hogy ... Умник szal magamról tudom, hogy miért laposodik el...én pl ma reggel töltöttem le a PT154et (nem vicc!), minden tippet, minden kérdésemre a választ megtaláltam a fórumon, anélkül, hogy én 1etlen1et is kérdeztem volna, mert már nem nagyon van új probléma. De ha már itt tartunk, rangidősként valaki beavathatna az autopilóta lelkivilágába...ne agódj, lesz itt még kérdés bőven Улыбка
View user's profile Send private message

PostPosted: Tue Aug 09, 2005 23:58 Reply with quote
matwey
Курсант

Há' írok én neked olyat, hogy ... Умник szal magamról tudom, hogy miért laposodik el...én pl ma reggel töltöttem le a PT154et (nem vicc!), minden tippet, minden kérdésemre a választ megtaláltam a fórumon, anélkül, hogy én 1etlen1et is kérdeztem volna, mert már nem nagyon van új probléma. De ha már itt tartunk, rangidősként valaki beavathatna az autopilóta lelkivilágába...ne agódj, lesz itt még kérdés bőven Улыбка

PostPosted: Fri Aug 12, 2005 23:56 Reply with quote
Belus
Правак

Szia Matwey!

Nem vagyok rangidős.

Az ABSZU-154 relytelmeibe nem is olyan egyszerű beavatni téged röviden.

Először is próbáld meg elolvasni az angol manuált. Ha nem megy, akkor van az ánglius fórumon egy néhány kép amit úgy hivnak, hogy "Quickstart screenshots". Azok segitenek a számozásukkal a kapcsolási sorrendben. Utánna már csak sokat kell gyakorolni, hogy menjen fejből.

Ha mégsem megy, akkor pontosan irdd le légyszi, hogy mi nem megy és akkor megpróbálunk segiteni.

Sok sikert!

Belus
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger

PostPosted: Mon Aug 15, 2005 18:28 Reply with quote
matwey
Курсант

Üdv! Köszönöm a megtisztelő figyelmet, azóta némiképp saját tapasztalatból sikerült feltérképezni a robotpilótát, alapfokon használom az NVU-t, de oda mindenképp segítség kell:
pl.: a NVU panelen van három kis kapcsoló (balról):fesz., robotpilóta vezérlés, KORREKCIÓ. Gondolom, ezutóbbit lehetne nyomvonal-korrekcióhoz használni, de nem tudom, hogyan. Egyáltalán, azt sem tudom, hogy az útvonal-programot hogyan lehet megszakítani- (pl a légiirányítás utasításai miatt), aztán az általam kívánt helyről újraindítani. Kézi koordináta-kapcsolgatással meg sem merem próbálni (VirtNav nélkül). Egyszerűbbnek tűnik a sima VOR-VOR navigáció. Használták az igazin az NVUt egyáltalán?

PostPosted: Tue Aug 16, 2005 03:11 Reply with quote
Belus
Правак

Szia Matwey!

Felejtsd el az NVU-t!!! Annyit nem ér, mint amennyi bosszúság van vele. Amúgy igazándiból használták én is láttam egy Frankfurt-Budapest útvonal. De hogy milyen sűrűn használták azt már nem tudom.

Van helyette GPS. Itt a magyar nyelvű fórumon találsz róla elég leírást. Bár többségük az angol fórum írásaira hivatkozik. Ha valami nem megy szólj. Amúgy kövesd a telepítési utasításításokat és fog működni. Nekem megy, másnak is megy, neked is fog. Azzal messze egyszerűbb a navigálás és mindent tud amit egy GPS-nek tudnia kell.

Sok sikert!

Belus

PostPosted: Wed Aug 17, 2005 13:18 Reply with quote
domada
Курсант

Hali!

Ha jól tudom a Malévnál nem használták az NVU-t hanem VOR tól VOR ig repültek aztán a vége felé kaptak a gépek valamilyen kezdetleges GPS-t ami csak az irányt mutatta.

üdv
Ádám

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 15:10 Reply with quote
matwey1
Курсант

Üdv ismét!
Kis kihagyás után újra leültem a szim elé, és megpróbáltam életre kelteni a GPS-t, ahogy mondtátok. A "fejegység" szépen meg is jelent, remekül kezeli az adatbázist, fent a menüben be is tudom állítani az aktuális rep.útv.tervet, sőt mitöbb, az NVU panelen megjelenik az új kis kapcsoló (sznsz vs. nvu), tehát IDÁIG minden előírás szerint...de hiába kapcsolom rá a robotpilótát, semmi köze az útvonalhoz. A kapcsolók: robotpilóta=NVU, választó=sznsz .Végigolvastam a fórumokat, mindent megpróbáltam, az egész PT-t újratelepítettem, és ugyanúgy nem működik. Ha tudtok, segítsetek légyszi! thx!

PostPosted: Sat Aug 27, 2005 20:53 Reply with quote
domada
Курсант

Hali!

A Béla mondott nekem valamit asszem egy sort ki kell cserélni valahol a Panel.cfg-ben de ezzel keresd a Bélát mert foggalmam sincs mit és hol kell kicsierélni Улыбка.

Minden jót
üdv Ádám

PostPosted: Sun Aug 28, 2005 16:26 Reply with quote
Belus
Правак

Szia Matwey Agyin!

Ezt a sort kell beirnod a panel.cfg fájel window 03-ba:

gaugexx=STT_Tu154_V3_24!AZS_NAV_I21_GPS, 120,200
ahol a xx a legalsó sor száma.

De az előző -STT_Tu154_V3_20m!AZS_NAV_I21_GPS, 120,200. -t
vedd, ki, mert akkor rossz műszert kapcsolsz fel vele.

Aztán ha ez megvan felszállás előtt kapcsold be az NVU főkapcsolóját:

switch 1-CETb

Ezután már mennie kéne.

Sok sikert!

Béla

PostPosted: Sun Aug 28, 2005 22:57 Reply with quote
matwey1
Курсант

Üdvözlet!
Köszönöm szépen a segítséget, de sajna negatív irányban történt változás: most eltűnt az NVU-SZNSZ kapcsoló, csak a feliratai maradtak ott Слёзы ...de azért még hadakozom vele

PostPosted: Mon Aug 29, 2005 20:20 Reply with quote
matwey1
Курсант

Re: megtaláltam az angol fórumon a leírást, mostmár végrehajtva, amit Béla bátsi írt, kettővel feljebb, visszajött az NVU-SZNSZ kapcsoló, és ugyanúgy nem vezeti a gépet az autopilóta. Hiába nyomom meg az NVU gombot rajta, a HSI-n a jobb felső kijelzőn 000 marad mindig. A GPS fejegységén megjelenik az aktív repterv, mutatja a kis nyíl a köv. fordulópontot is, de ha térkép ü.módba teszem, nem jelenik meg a tervet jelképező egyenes. Arra kérem a segítő szándékú márkatársakat, írják le nekem , legyenek szívesek, mit , hol nyomnak meg felszállás előtt, amitől aztán hajlandó magától navigálódni a gép, mert kezdek belefáradni. Грусть Előre is köszönöm!

PostPosted: Tue Aug 30, 2005 00:27 Reply with quote
Belus
Правак

Szia Matwey!

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mi jelenik meg és mi nem, inkább azzal, hogy merre megy a repcsi? Mert amit leírtál az alapján mennie kéne a GPS szerinti útvonalnak. A panel.cfg fájelt ellenőrizzd el, hogy valóban jól írtad-e be azt a bizonyos sort?

Tanácsom a következő: hagyd a Tupcsit egy pár napig pihenni, mert csak az agyadra megy. Aztán kezd ujra, mint ahogy eddig leírtad, de ne siess. Lehet, hogy valamit kihagysz, vagy rossz sorrendben kapcsolsz föl.

Tehát motorok járnak és minden be van kapcsolva.
GPS-t aktivizálod és betöltöd a Flighgt Plant
Felszállás előtt bekapcsolod az NVU főkapcsolót.
Ráfordulsz az első waypoint irányára, kiskapcsolót CNC helyzetbe kapcsolod, az iránycsatorna "NAV" gombot fölkapcsolod és megnyomod az "NVU" sárga gombot.

Aztán az ördög tudja mit mutat a HSI, mert a GPS-nek kell vinnie a gépet.

Ennyit tudok mondani.

Sok sikert!

Béla

PostPosted: Tue Aug 30, 2005 01:57 Reply with quote
matwey1
Курсант

Szpassziba, maestro Béla, akkor kis pihenő következik a tupoljevésben, és legközelebb akkor a fenti sorrendben...Ja igen, és hogy miért emlegettem a HSIt - azért emlegettem, mert láttam egy A300ban, hogy ha nincsen integrált navgációs képernyő, akkor is lehet követni a GPS útvonalat az ILS műszeren, mégpedig úgy, mintha két pont közötti egyenes egy-egy ILS-sáv volna, annyi eltéréssel, hogy a COURSEt nem kell kézzel tekergetni, mint "sima" ILShez, hanem automatikusan fordul. Még mielőtt a GPSt feltettem volna, NVUval a Tu is így repült- no ezért hittem azt, hogy annak ott kapásból el kell fordulni. De mindenesetre köszönöm!

PostPosted: Tue Aug 30, 2005 20:10 Reply with quote
Belus
Правак

Daragijj Matwey Agyin!

Vájjon egészségedre! De süsdmeg Érbusz és a Tupi??? Ég és föld!!! Восклицание

Tegnap mentem egy útvonalat a Tupival, csak azé, hogy biztos legyek benne, de a HSI nem mutat semmit, ha GPS-sel navigálok.

Biztos vagy benne, hogy béraktad a v9.5.2 ápdétet? Mert az is lehet a gond. Aztán ellenőrizd azt a fontos sort a panel.cfg fájelban. A kapcsolási sorrendet meg mán tudod. Ha ezután sem megy, akkor az én tudományomnak itt mán konyec. Слёзы

Majd ird meg mire mentél vele?

Béla

Torzs-Topi-k
 Project Tupolev Team Forum Index » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven)
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
All times are GMT + 3 Hours  
Page 1 of 2  
Goto page 1, 2  Next

Post new topic  Reply to topic