WWW.PROTu-154.org
Project Tupolev Team Forum Index Log in Register FAQ Memberlist Search

Project Tupolev Team Forum Index » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven) » Nem indul a technika. Goto page 1, 2  Next
Post new topic  Reply to topic View previous topic :: View next topic 
Nem indul a technika.
PostPosted: Tue May 31, 2005 05:56 Reply with quote
Belus
Правак

Sziasztok!

Nekem most épp ez a gondom a frissen ujratelepített PT Tu-154-essel: Az APU beindul, de nem ad áramot a rendszernek. Levegőnyomást viszont igen.

A szivattyúkat hiába kapcsolom be, nem működnek. A tüzelőanyag rendszer mennyiség mérőji még tele tanknál is nullát mutatnak és a hajtóműveket nem lehet beindítani. Na ezt oldja meg valaki.

Ezt csinálja a v9.4 és a 9.5 is.

Béla
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger

PostPosted: Tue May 31, 2005 17:17 Reply with quote
lakatosv
Правак

Próbáld ki a következőt:

1. Az alap Cessna-t töltsd be
2. Kapcsold ki a két piros master switch-et a bal alsó sarokban
3. Most jöhet a PT-154 betöltése a menüből.

Én így oldottam meg, eddig jó..

Üdv
Viktor
View user's profile Send private message

PostPosted: Tue May 31, 2005 19:14 Reply with quote
Atika
Правак

Hello Béla!

Nah, ez már nem oly 1szerű...

Miután beindítottad, a VSZU-t, átkapcsoltad bal fenn, a kapcsit Ground Powerről VSZU-ra?
A szivattyúk, és a műszerek meg -gondolom- azért nem működnek mert nincs áram...

Elvben 9.4-től teljes dark&cold cockpittal indul a PT, tehát már nincs szükség az alap Cessnás bohóckodásra...

Hajrá!

Üdv: Atika

PostPosted: Tue May 31, 2005 19:34 Reply with quote
lakatosv
Правак

Igen, csak cold and dark is marad :lol: , mert az APU-t egészen eddig a módszerig nem tudtam beindítani. 9.5-ben.

PostPosted: Tue May 31, 2005 20:50 Reply with quote
Belus
Правак

Sziasztok!

Hát ez nem megy akár csinálok Cessnás bohóckodást akár nem. A Cold and Dark cocpit meg olyan, hogy másként nem is lehetne a PT-t elindítani.

Hiába kapcsolom a 3 állású kapcsolót a Földi Áramforrásra, vagy a VSZU-ra. A VSZU jár de feszültséget nem ad az elektronyos rendszernek. Elszakadt a kébol, mi?

Ezért a Tüza szivattyúk sem járnak, ha felkapcsolom őket nem ég a ződ lámpa ami mindegyik működését jelezné. A tartályok mennyiség mérői is nullán állnak.

Akkor én most bedobom a törülközőt. PT megyen kifele. Majd idétlenkedek vele máskor. Ha más gép is nyavalyázik, akkor FS ujratöltés. Pedig csak pár hónapja raktam fel, de ez van.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Béla

PostPosted: Fri Jun 17, 2005 21:16 Reply with quote
Belus
Правак

Most már indul.

Tanulság:

Habár felül a gálya,
És alul a víznek árja,
Azért az Fsuipc az úr!

Szóval bé kölött rakni egy újabbat oszt megyen, mint a hajderménkő.

Béla

PostPosted: Sat Jun 18, 2005 01:13 Reply with quote
Zlin
Курсант

Belus wrote:
Tanulság:

Habár felül a gálya,
És alul a víznek árja,
Azért az Fsuipc az úr!

Béla

Habár felül a gálya,
S alul a víznek árja,
.
.
.
Azért a víz van alul!

:rolleyes: :lol: :lol: :lol:

(BTW örülök Béla bátsi, hogy esmét sikerült felülkerekedned a teknikán! Tarthatnál egy kis típusátképzést ha van kis szabadidőd... :Y Akár nyithatnál neki egy új topikot is vagy mi... én legalábbis szívesen olvasgatnám!)

PostPosted: Sun Sep 11, 2005 09:13 Reply with quote
Daniel Nagy
КВС

Hello!
Nekem az a bajom, hogy a Ctrl+E kombinációra sehogy sem akar elindulni a gép Злость , megpróbáltam kézileg, addig jutottam, hogy sikerült a VSZU-t elindítani, utána megpróbáltam a hajtóművet (mindhármat külön-külön), egy pillanatig elkezd pörögni, mintha indulna, de rögtön leáll Бомба telepítés után megcsináltam az FSUIPC-aktiválást, de semmi eredmény. Az én tudományom itt megáll.
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger

PostPosted: Mon Sep 12, 2005 00:06 Reply with quote
matwey1
Курсант

Üdv Dániel! 2ötlet:
1: a VSZUnak van össz 4 kapcsolója. 2felül, 2alul. Az alsó sorban baloldalon piros fedeles kapcsoló van. A jobb oldalit a középállásból ki kell téríteni felfele (folyamatosan nyomni az egér bal gombját!), amíg a négy zöld tablóból ki nem alszik alulról a második (Gotov v zapuszku = indításra kész)
2: A három ü.a. elzáró kar fenti állásban van (ez a VSZU alatt három, gázkarhoz hasonló kar, egérrel fel kell őket tolni - elég keveset mozdul ki, figyelni kell!)
Eztán remélhetőleg indul! Ha mégsem, nézd végig az ü.a. ellátó rendszer kapcsolóit, hátha azok közül nincs valami jól felkapcsolva!
Sok sikert! (majd írd meg, lett-e katarzis!)

PostPosted: Mon Sep 12, 2005 16:21 Reply with quote
Belus
Правак

Szia Dani!

Ctrl+E-vel nem fox sokra menni a PT Tu-val. Itt a link a "Quick Stat Screenshots" nevű angol forumon található témához. Töltsd le a képeket, nyomtasd ki őket és kövesd a számozást, akkor be fog indulni a hajtómű is és az avtópájlot is életre kel.

http://www.protu-154.com/forum/viewtopic.php?t=1121

Vagy olvasd el a géphez való manuált. Oroszul és angolul ott van a computereden.

Sok sikert!

Béla

PostPosted: Wed Sep 14, 2005 22:41 Reply with quote
Daniel Nagy
КВС

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy hogyan lehet a fedmérnök paneljét előhozni 2D nézetbe, ahogy a dokumentációban van, mert idáig csak úgy tudtam dolgozni, hogy a virtuális pilótafülkében kapcsolgattam, de ott nem látszik minden tisztán és nem minden (a dokumentációban lévő) képen jelzett kapcsoló mozgatható a virtulális pilótafülkében. (Még nem volt időm a hajtóművekkel foglalkozni a zenegimi mellett, de hétvégén megpróbálom a dokumentációban leírtak szerint beindítani, ki akartam nyomtatni, de megláttam, hogy 165 oldal, úgyhogy kénytelen vagyok csak estimeseként olvasni Улыбка )

PostPosted: Wed Sep 14, 2005 23:47 Reply with quote
lakatosv
Правак

Szia!

A középső két "A-oszlop" közül a bal oldalira kell kattintani 2D nézetben. (Az orrfutó 10/63 kapcsolók alatt.)

Üdv
Viktor

PostPosted: Thu Sep 15, 2005 20:46 Reply with quote
Daniel Nagy
КВС

Nagyon köszi!

PostPosted: Fri Mar 24, 2006 15:39 Reply with quote
ttukacs
Курсант

Sziasztok, nekem is van egy probémám...

Az FS Navigátor nem műkszik a Tu -val... mással megy. Találkoztatok már ezzel? Van valami javaslatotok?
View user's profile Send private message MSN Messenger

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 14:54 Reply with quote
SSBeci-HA-SEF
Курсант

Üdvicsek, Szevasztok! Улыбка
Nagyon rég óta szemezgetek a "technikáva"l.. hát most rávettem magam..Nagyjából végigolvasgattam a fórumot..hát tudtok ezt-azt Радостный Смущение Én még ott tartok, hogy nézegetem, kapcsolgatom..de APU nem akarja elindítani a nagyvasat..Néztem az angol fórumról linkelt képeket..hháátt..úgy sem igazán megy.. Pedig repülgetek egy ideje..és pl a MI2-est, a MI-17-est és a Kamovot simán elindítottam..némi tanulmány túra után Хитрый
Sajna a linkek nagy része, amiket betettetek, nem műxik.. Слёзы Ha esetleg van valakinek egy tuti linkgyűjteménye, esetleg angol és orosz leírásokon kívül mondjuk valami magyar...megköszönném Хорошо
Hajrá TU154!!! Egyszer úgyis felemelem az orrát Дразнящий
Üdvicsek, Sziasztok!
HA-SEF Умник

Nem indul a technika.
 Project Tupolev Team Forum Index » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven)
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
All times are GMT + 3 Hours  
Page 1 of 2  
Goto page 1, 2  Next

Post new topic  Reply to topic