WWW.PROTu-154.org
Список форумов Project Tupolev Team Вход Регистрация FAQ Пользователи Поиск

Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Support fórum (česky a slovensky) » Samdim An-24
Samdim An-24
СообщениеДобавлено: Сб Ноя 08, 2008 19:05 Ответить с цитатой
MartinS
Курсант

Ahoj,
po nejake dobe jsem opet zacal litat s An-24 od Samdima a mam 2 problemy:

1. Rad bych lital podle KLN90B, ale vubec netusim jak a jestli vubec jde propojit s nejakym kanalem A/P.

2. Dal jsem si tam VBE vyskomer, ale nejak mi nefunguje altitude alert, zadana vyska/FL se rozblika, ale zvuk zadny.

Netusite nekdo jak na to?

Martin
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 13, 2008 15:21 Ответить с цитатой
balooo
Правак

1. Nelze, ani v reálných letadlech není KLN propojena s autopilotem. Můžeš zkusit, jestli nefunguje HDG (Heading mode) - v menu PT a zkusit, jestli třeba netočí s ZK módem (3K), ale předpokládám, že ne. V An-24 se za letu prostě spát nesmí :-)
KLN je custom gauge a autopilot pravděpodobně taky. Někdo by to musel doprogramovat.

2. Nevím.

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 13, 2008 18:57 Ответить с цитатой
greedy
Курсант

Pokud jsi si stáhnul VBE tady v přídavcích PT (http://www.protu-154.com/files/vbe.zip), tak jsou tam dva soubory. STT_VBE_V1_02.gau a vbe_sound.wav, oba dva dej do Gauges. Mám to tak pro Tu-134 a funguje to.

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 13, 2008 20:59 Ответить с цитатой
MartinS
Курсант

Diky za reakce.

To, ze za letu se v An-24 spat ani nudit neda jsem uz zjistil. ;-)

S tou KLN je problem v tom, ze A/P neni standardni a ruzne navigacni systemy, ktere si samy toci HDG jsou tudiz nepouzitelne. A jak to vlastne funguje v realu? To to tam krouti v ZK podle GPSky? Ja zil v presvedceni, ze to maji naroubovane na A/P.

U VBE byl problem v tom, ze jsem mel oba soubory ve slozce Panel. Hodil jsem to do Gauges a uz to funguje jak ma, zvuk si to najde.

Takze diky a letu zdar!

Крайний раз редактировалось: MartinS (Пт Ноя 14, 2008 00:39), всего редактировалось 1 раз

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 14, 2008 00:19 Ответить с цитатой
donCarlos
Правак

Pokud jde o navigaci, tak v reálu bych to viděl na kombinaci NAS-1 s VOR/NDB a možná i RSBN, konzultovanou s daty na GPS.

Osobně kombinaci "primitivní autopilot" a GPS používám v Yak-40 tak, že si zobrazím tu mapku tratě a prostě nastavuju náklon... Kupodivu se tak držím kolikrát přesněji než když nechám airbus letět podle počítače Улыбка

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 18, 2008 15:13 Ответить с цитатой
balooo
Правак

Kouzelné slůvko "naroubovat na AP" se snadno vysloví i relativně snadno zařídí ve FS, ale v reálném letadle už tolik ne. Také by mě zajímalo, jak to přesně dělají a tipnul bych si 3K (zadatčik kursa) mód, nebo čistě řízení náklonu, už proto, že dopplerovský NAS nebyl u An-24/6 ve standardní výbavě. KLN i jiné GPS ti ukazují přesný kurz i požadovaný, tak prostě tato dvě čísla udržuješ co nejvíce stejná.

Samdim An-24
 Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Support fórum (česky a slovensky)