WWW.PROTu-154.org
Список форумов Project Tupolev Team Вход Регистрация FAQ Пользователи Поиск

Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven) » LHBP uj eljarasok a PT GPS-ben?
LHBP uj eljarasok a PT GPS-ben?
СообщениеДобавлено: Пн Окт 31, 2005 15:08 Ответить с цитатой
lakatosv
Правак

Sziasztok!

Próbálta már valaki az új ferihegyi SID/STAR-okat implementálni a KLN90 GPS-be? Tapasztalatok? Esetleg egy fájl? Радостный

Üdv, Viktor
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Re: LHBP uj eljarasok a PT GPS-ben?
СообщениеДобавлено: Пт Ноя 18, 2005 15:54 Ответить с цитатой
Atika
Правак

Jajaja...

Épp azon vagyok, csak sajna nem lesz ez olyan 1szerű...

mingyá mesélek, csak még kutatok a fórumban 1 cseppet...

lakatosv писал(а):
Sziasztok!

Próbálta már valaki az új ferihegyi SID/STAR-okat implementálni a KLN90 GPS-be? Tapasztalatok? Esetleg egy fájl? Радостный

Üdv, Viktor

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 20, 2005 15:32 Ответить с цитатой
Atika
Правак

Hölgyek, Urak!

Ami a lényeg, röviden:

A GPS adatbázisa frissíthetővé vált, le kell tölteni a legfrisebb update-et (az angol fórum GPS topicjában be van linkelve), valamint be kell a KLN könyvtárába másolni az FSNavigator ISEC.txt nevű file-ját (célszerűen a legfrissebbet, navdata.at oldaláról letölthető). Végül meg kell keresni az FS főkönyvtárában a pt_kln90.cnf nevű file-t, és bele kell másolni a következő sort:

EXTINTDB=1

Ezzel a tudtára adtuk a GPS-nek, hogy ezt a külső adatbázist is csapja hozzá az FS sajátjához, így már megtalálhatóak benne a legfrisebb waypointok, többek között a hazai új TMA "alkotóelemei" is, az új ki/belépőpontok, a BP pontok stb... De ha esetleg valami mégis hiányozna, akkor lehetőség van, koordináták alapján bevinni a GPS saját kieg. adatbázisába, bármely új waypointot, méghozzá rém 1szerűen: mikor készítjük a flightplan-t, és bepötyögünk 1 wp-t, amit nem talál, rögtön felajánlja a "user create"-et, mely opcióval máris elérhetővé tesszük számára az adot wp-t, csak a koordinátákat kell tudnunk (fok fokperc fokmásodperc formátumot kezel, két tizedesig)
Az ISEC.txt ugyanúgy frissíthető, mint bármely más adatbázis, csak a legfrisebbet kell időről időre bemásolni.

Ami még fontos: airway-eket sajnos nem kezeli (legalábbis 1előre), tehát az eljárásokat, pontról pontra kell megadni neki. Tapasztalataim alapján, -legalábbis 1előre- hajlamos hibákat véteni 1-1 egymáshoz közeli pontokból álló, pl. transition lerepülése során (én a NAPSA26 transitiont próbáltam 1 LHBP-EDDM út során többször is, és rendre shortcutokat repült), ezen "hiba", és még pár érdekes jelenség okának kiderítése céljából, nyitottam 1 topicot az angol szekcióban, ahol is érdeklődtem a készítőktől, kíváncsian várom a választ.

Nos, eddig jutottam 1előre, ha van fejelmény, írok újra...

Hmm, nem is lett ez olyan rövid... Радостный

Üdv: Atika

СообщениеДобавлено: Ср Май 10, 2006 17:04 Ответить с цитатой
domada
Курсант

Hali

Lehet hogy nagyon hülye vagyok de nem találok pt_kln90.cnf ilyen fájlt. :S
ill. egy valamit talál de az valami gyorstárcsázásnak van feltüntetve :S
ha esetleg valaki tudna valami okosat mondani azt megköszönném Улыбка

Üdv
Ádám

ui Helyesbítek úgy tűnik az az de ahogy kicsomagolom parancsikon lesz belőle és nem tom megnyitni sehogy sem akkor most mivan? Вопрос

nagyon utó irat megvan minden bocsi hogy hülyének tettettem magam Счастье

LHBP uj eljarasok a PT GPS-ben?
 Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven)