WWW.PROTu-154.org
Список форумов Project Tupolev Team Вход Регистрация FAQ Пользователи Поиск

Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven) » SDD Jakovlev Jak-42
SDD Jakovlev Jak-42
СообщениеДобавлено: Сб Апр 07, 2007 12:02 Ответить с цитатой
szabotomi
Курсант

Itt mindenki leírhatja az észrevételeit, véleményét a frissen debütáló Jak-42-ről.

Én túl vagyok eddig két repülésen, amiből az első katasztrófával végződött. Igazából késő este a türelmem fogyott el, és úgy döntöttem, teszek egy kényszerleszállási próbát. Ami jól is sikerűlt volna, ha nem ugrik a bal szárnyvég elé egy fa.

Néhány észrevétel így elsőre:

- a robotpilóta az istenért sem volt hajlandó bekapcsolni, de majd tüzetesen átolvasom a manualt.
- az elevator trimm műszere nem jelez trimmelésre, ellenben úgy tűnik, a trimm helyet a stabilizátort kezeljük.
- a tolóerővel csínján kell bánni, mert nagyon hamar overspeed-re szalad a ketyere.
- a fékszárnyak használatakor erősen leadja az orrát, a mértéke lepett meg leginkább.
- a sebességmérő csak meghatározott sebesség (163km/h) elérése után
hajlandó megmozdulni.
- a transponder úgy tűnik, manuálisan kezelendő, amire akkor figyeltem fel, amikor a légiforgalmi irányító felszólított, hogy ellenőrizzem a transpondert. A transpondert a hajtómű-kez. panelen jobbra fennt találjuk. A 1000 és 100-as értékeket a bal oldali, a 10-es és 1-es helyértékeket jobb oldalon tudjuk állítani. Érdemes figyelni, mert a beállító tekerők kicsik, a forgattyúk bal és jobb oldalán tudjuk állítani a helyértékeket. El kell játszani velük.
- az irányító egy idő után elhallgatott, és sem én az irányítóval, sem ő velem nem tudott kommunikálni. Igazából fogalmam sincs mi lett a rádióval, de esetleg talán az transponder körül van valami gond, ugyanis a többi rádiózás hallható.
Ami hiányzik:
- csak műszerfal és kiegészítő panelek vannak, amik nagyon szépek, de oldalra stb. elnézve csak a nagy semmi.
- szűkszavúra sikeredett a kézikönyv
- az orrfutómű nem fordul el

Ami nagyon tetszett:
- nagyon szép és részletes a külső modell
- bőségesen van mit kapcsolgatni
- Shift+8 kombinációra kapunk egy kis noteszt, amely az aktuális manőverek (felszállás-emelkedés-utazómagasság-süllyedés-bejövetel és leszállás) fontosabb paramétereit közli velünk!

Így elsőre ennyi.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

SDD Jakovlev Jak-42
 Список форумов Project Tupolev Team » Project Tupolev Felhasználók Fóruma (Magyar nyelven)